PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8280}
6,8 11 178
ocen
6,8 10 1 11178
7,2 5
ocen krytyków
Odmienne stany świadomości
powrót do forum filmu Odmienne stany świadomości

Witam,
poszukuje podobnych filmów do tego, aby były też psychodeliczne :).Jakieś propozycję ?

ocenił(a) film na 8
rza24

Proponuję "Burzę Mózgów" w reżyserii Douglasa Trumbulli z 1983r.

rza24

Proponuje Filmy Davida Cronenberga - np - scanners, videodrome

ocenił(a) film na 8
rza24

naked lunch:)

rza24

Las Vegas Parano joł!

rza24

"Ściana".

doris1997

Wkraczając w pustkę

ocenił(a) film na 8
rza24

"Holy Mountain" Jodorovskiego.

ocenił(a) film na 9
Selekos

ogólnie filmy Jodorowskiego to miazga ;D np. Kret jest dobry, ale fakt "Święta Góra" robi kisiel z mózgu jak nic ;]

ocenił(a) film na 9
zgrit22

Czarnoksiężnik z Oz to wbrew pozorem też mocno psychodeliczne dzieło :)

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Jeśli masz na myśli tego z '39 to się nie zgodzę, a jak jakiś inny to podaj szczegóły, chętnie obejrzę ;p

ocenił(a) film na 9
zgrit22

Oczywiście, że tego z 39 :)

ocenił(a) film na 9
Kamileki

Znaczy no ciężko tu rozróżnić psydole, wszelkie mindf*ck'i a klasyczne baśnie z elementami fantasy xD Bo rzeczywiście sensowne są reakcje typu "o ja p**e latająca małpa" (szczególnie na czapie) i jak dotąd nie określona została jakaś konkretna granica ;] W sumie to temat na konkretniejszą dyskusję ;p

rza24

Drabina Jakubowa

rza24

"Brazil", "Przez ciemne zwierciadło"

rza24

Przychodzę z deszczem

rza24

"Flatliners" - "Linia życia" (1990).

użytkownik usunięty
rza24

The Cell-Cela (2000)

The Fly z 1986, obraz nieco innej przemiany... mocno działa na umysł.

rza24

Poza już wymienionymi, to: "Siódemka w krainie dziwolągów" (1992), "Alicja w krainie czarów" (1951), segment pt. "Bumble Boogie" z filmu "Melody Time" (1948), segment "Blame it on the Samba" z tego samego filmu, fragment z różowymi słoniami z filmu "Dumbo" (1941).

ocenił(a) film na 9
rza24

2001 Odyseja Kosmiczna

Dormant

niebitej temu filmowi do "Blueberry" castaneda,peyotl podobne klimaty i to nie jest żaden surrealizm tyko "odebrana rzeczywistość" :)

ocenił(a) film na 9
zabazmozbiku

Dasz link proszę, bo nie znajduję tego Blueberry?

ocenił(a) film na 8
rza24

Cześć

Wiem, że bardzo stary temat, ale nie zaszkodzi odświeżyć :)

Dla tych, którzy szukają podobnych klimatów, mam do polecenia:
*Lucy
*Interstellar
*Transcendencja (tu może nie ma psychodeli w czystej formie, ale jest szalenie ciekawa wizja rozwoju umysłu i w ogóle poruszyli "głębokie" kwestie, także każdy fan ostrej psychodeli będzie pod wrażeniem)

ocenił(a) film na 8
IronCross

To Ty nie wiesz co to psychodela skoro takie filmy polecasz, kompletnie z dupy, żaden z tych tytułów tutaj nie pasuje O.o

ocenił(a) film na 8
IronCross

Nie mówię, że to złe filmy, ale kompletnie nie do tematu.

ocenił(a) film na 8
Skillet

Jak dla mnie film nie musi być bezpośrednio z tematem związany, aby odnaleźć w nim pytania w gruncie rzeczy oscylujące wokół psychodeli :) Być może po prostu przez to, że szeroko kojarzę. Nie wiem. W każdym razie cały świat to jedna wielka faza, jedno wielkie poletko szukania. Przynajmniej ja tak myślę :D Fakt rozkminiania czegoś "głębszego" może prowadzić na tory psychodeliczne. Dlatego poleciłem te filmy. Ja na przykład po obejrzeniu Transcendencji byłem pod wrażeniem przekazu, ale jak obejrzałem drugi raz w czasie tripa, odpowiedzi po prostu mnie zmiotły.

Więc albo ja potrafię z igieł zrobić widły, albo Ty nie widzisz róży w kolcu :P Heh, pozdrawiam ;)

rza24

Mullholand drive, Zagubiona autostrada, Blue velvet, Brud i Requiem dla snu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones